FAQs

Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania? Jesteśmy tu dla Ciebie

Jaki jest czas oczekiwania na przyczepę?

Standardowy czas oczekiwania na przyczepę wynosi ok. 2-3 tygodnie od złożenia zamówienia.

Jaki jest czas oczekiwania na szkielet?

Standardowy czas oczekiwania na szkielet bez montażu na przyczepie wynosi ok. 2 tygodnie, natomiast z montażem na przyczepie – około 4-5 tygodni.

Jakie przyczepy posiadacie w swojej ofercie?

Pełną ofertę przyczep znajdziesz tutaj: – kliknij.

Jakie są dokładne wymiary przyczep?

Dokładne wymiary przyczep znajdziesz w cenniku przyczep do budowy tiny house dostępnym pod tym linkiem: kliknij.

Czy na życzenie klienta wykonujecie również przyczepy w personalizowanych wymiarach?

Niestety, nie ma możliwości wykonania przyczep w personalizowanych wymiarach. Dostępne są wyłącznie te rozmiary, które znajdziesz w naszej ofercie.

Jaką przyczepę wybrać - standard czy plateau?

Standardowa przyczepa ma wysokość 52 cm i wystające nadkola ponad platformę. Z kolei przyczepa plateau ma wysokość 62 cm i posiada nadkola, które są poniżej linii platformy. Zatem jeśli zależy Ci na jak największej przestrzeni, wybierz przyczepę niższą, ale z wystającymi nadkolami. Zajmie to nieco więcej pracy przy zabudowie podłogi i ścian, ale dzięki temu zyskasz potrzebną wysokość. W przypadku, gdy nie planujesz antresoli, wybierz przyczepę plateau. Tutaj wysokość nie będzie aż taka istotna.

Jaka długość przyczepy jest najlepsza?

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. W przypadku celów mieszkaniowych najlepiej sprawdzą się przyczepy od długości 7,2m. Jeśli planujesz dużo podróżować, polecamy przyczepy do 7,8m. Jeżeli jednak planujesz używać tiny house bardziej stacjonarnie i poruszać się nim 1-2 razy do roku, to możesz śmiało sięgnąć po najdłuższą przyczepę w naszej ofercie o długości 8,4m.

Czy przyczepy są zarejestrowane?

Razem z przyczepą otrzymujesz komplet dokumentów rejestracyjnych, certyfikat COC i fakturę. W przypadku dostawy do Polski otrzymasz również oświadczenie o danych do rejestracji pojazdu. Na tej podstawie zarejestrujesz przyczepę samodzielnie w każdym Wydziale Komunikacji. W przypadku klientów zagranicznych istnieje możliwość wykonania rejestracji przez nas. Wówczas odbierasz przyczepę już zarejestrowaną, ubezpieczoną i gotową do drogi.

Ile kosztuje transport przyczepy?

Transport przyczepy z fabryki w Holandii w dowolne miejsce w Polsce wynosi 350 EUR netto. W przypadku transportu w inne miejsca w Europie kalkulujemy transport indywidualnie. O wszelkich kosztach poinformujemy Cię jeszcze przed przyjęciem zamówienia.

Czy możecie dostarczyć przyczepę w dowolne miejsce w Europie?

Tak, możemy. Potrzebujemy tylko adresu i Twojej akceptacji wyceny transportu.

Czy przyczepy posiadają homologację europejską?

Tak, każda przyczepa posiada homologację europejską. Po zarejestrowaniu można się nimi legalnie poruszać po wszystkich europejskich drogach.

Czy mogę zarejestrować przyczepę bez przeszkód w moim kraju?

Tak, przyczepę zarejestrujesz bez problemu w dowolnym, europejskim kraju. Do tej pory zrealizowaliśmy z sukcesem już ponad 400 zamówień. Nasi klienci zarejestrowali przyczepy w Polsce, Norwegii, Holandii, Litwie, Łotwie, Estonii, Czechach, Bułgarii, a także w Rumunii.

Czy można zarejestrować przyczepę w Norwegii?

Tak, oczywiście. Nasi klienci bez żadnych problemów rejestrują swoje przyczepy w Norwegii.

Z czego wykonywany jest szkielet?

Każdy szkielet jest w całości wykonany z profilu stalowego w kształcie litery C o wymiarach 89mm na 49mm. Grubość profilu waha się od 0,75mm do nawet 1,2mm w zależności od funkcji, jaką spełnia w szkielecie. Profile posiadają perforację, aby zwiększyć sztywność konstrukcji.

Jaka jest waga szkieletu?

Waga szkieletu różni się w zależności od długości przyczepy. Np. waga szkieletu o najpopularniejszej długości 7,2m to ok. 500 kg.

Czy mogę zamówić szkielet z montażem na przyczepie?

Tak, jeśli chcesz, to sprowadzimy dla Ciebie przyczepę i zamontujemy na niej szkielet. Usługa obejmuje również montaż podłogi ze sklejki wodoodpornej, a także kleje, taśmy, śruby i nity. Czas oczekiwania to ok. 4-5 tygodni. Cennik sprawdzisz tutaj: cennik.

Czy na indywidualne zamówienie możemy wykonać dowolny szkielet?

Tak, możemy. Wystarczy, że prześlesz nam interesujące Cię wymiary, lokalizację oraz wielkość okien i drzwi, a my zajmiemy się projektem, produkcją oraz ewentualnym montażem.

Czy szkielety są spawane?

Stosowane przez nas szkielety są nitowane. Żaden element szkieletu nie jest spawany.

Czy jeśli wybiorę opcję do samodzielnego montażu, to czy otrzymam od Was instrukcję?

Tak, otrzymasz od nas schemat łączenia poszczególnych elementów. Profile są pocięte i ponumerowane, zatem z łatwością dopasujesz je w odpowiednie miejsce.

Jakie szkielety są dostępne w ofercie?

Obecnie mamy dostępne trzy modele szkieletów. Jeśli potrzebujesz dokładnych wymiarów – wyślij zapytanie na adres email: sell@tinyhousecompany.pl, a my prześlemy Ci plik z dokładnymi wymiarami.

Jakie wyposażenie dodatkowe warto dokupić do przyczepy?

Z doświadczenia wiemy, że zdecydowanie warto dokupić podpory (270 EUR netto za komplet czterech podpór) i koło zapasowe (80 EUR).

Czy podpory są wliczone w cenę?

Podpory stanowią wyposażenie dodatkowe, zatem nie są wliczone w cenę przyczepy. Koszt takiego zestawu czterech podpór to 270 EUR netto.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zadaj je Nam.

2 + 6 =