Piewszy w Polsce campus Tiny House powstaje w Warszawie

Campusy

Na warszawskich Bielanach powstaje pierwszy w Polsce campus całorocznych domków na kołach – Tiny House. Zostań inwestorem i uzyskuj pasywny dochód z wynajmu Tiny House.

Czym są campusy?

Campusy, to autonomiczne osiedla Tiny Houses zlokalizowane w centrach miast albo w miejscach urlopowych, w których stanie od kilkunastu do kilkudziesięciu domków przeznaczonych na wynajem. Każdy z Tiny Houses będzie wyposażony w niezbędne przyłącza mediów (woda, gaz, prąd), po to aby można było korzystać z nich przez cały rok niezależnie od pogody czy temperatury na zewnątrz. Na każdym campusie, docelowo znajdą się również punkty gastronomiczne, wypożyczalnie rowerów, czy skuterów, a także inne udogodnienia dla mieszkańców całego osiedla. Tiny Houses będą wynajmowane zarówno na krótki jak i na długi okres w zależności od przeznaczenia danego campusu.

Formy wynajmu

Wynajem krótkoterminowy (w planach)

Campusy z wynajmem krótkoterminowym (na doby) przeznaczone są dla osób przyjezdnych (biznes, rozrywka), które szukają taniego noclegu na doby w centrum miasta. W przypadku wynajmu krótkoterminowego inwestor płaci opłatę serwisową (za sprzątanie, zarządzanie wynajmem, formalności) oraz prowizję (20%). Oczekiwana roczna stopa zwrotu z wynajmu Tiny House to ok. 12% w skali roku. Umowa min. na 1 rok.

Wynajem długoterminowy (obecnie budowany)

Campusy przeznaczone na wynajem długoterminowy, kierowane są do klientów poszukujących tańszej alternatywy dla mieszkania w kawalerce. W przypadku wynajmu długoterminowego, inwestor płaci wyłącznie miesięczną prowizję (20%). W tej opcji inwestor uzyskuje bardziej stabilną formę wynajmu, a oczekiwana stopa zwrotu to ok. 10% w skali roku. Umowa min. na 1 rok.

Campusy

Co zyskuje inwestor?

Kupując Tiny House w Tiny House Company inwestor może wykorzystywać go do własnych potrzeb albo przeznaczyć na wynajem. W przypadku drugiej opcji inwestor może uzyskiwać pasywny dochód o atrakcyjnej stopie zwrotu. Każdy campus będzie miał ograniczoną liczbę miejsc na Tiny Houses, tym samym limitowana będzie także ilość inwestorów, którzy będą mogli skorzystać z oferty w danej lokalizacji.

W celu zachowania standardu domków w każdym campusie, przygotowaliśmy dedykowany model Tiny House przeznaczony na wynajem. Posiada najwyższej jakości wyposażenie i odpowiednio zaaranżowaną przestrzeń, aby spełniać wymagania najbardziej wymagających lokatorów. Koszt takiego domku to 135 tys. zł (cena z 23% VAT).

Campusy

Dlaczego warto zainwestować?

Inwestując w Tiny House inwestor zyskuje więcej niż na tradycyjnym rynku nieruchomości. Rynek wynajmu Tiny House ma wysoką korelację z tradycyjnym rynkiem nieruchomości, który znajduje się obecnie w fazie ekspansji. Cechują je podobne czynniki wzrostu, jednak pomimo podobieństw i zgodnego trendu, inwestycja w Tiny House oferuje większe korzyści dla inwestora:

  • niższa bariera wejścia dla inwestora,

Koszt Tiny House (135 tys. zł) jest konkurencyjny z kosztem zakupu kawalerki w dużym mieście (Warszawa, Kraków, Poznań).

  • większa płynność aktywów,

Ze względu na mnogość zastosowań Tiny House (biznes, wypoczynek, mieszkanie), poszerza się także także potencjalna grupa odbiorców/ klientów. Mieszkania, ze względu na swoją lokalizację (piętro, sąsiedztwo, dojazd) mają ograniczone możliwości zastosowania.

  • wysokie stopy zwrotu w porównaniu do rynku nieruchomości,

Średnia stopa zwrotu z wynajmu nieruchomości to ok. 5-7% p.a.. Prognozowana stopa zwrotu z wynajmu Tiny House to 10% p.a.

  • zdecydowanie niższe opłaty za media,

Konsumpcja wody, prądu czy gazu w Tiny House jest zdecydowanie na niższym poziomie (nawet o połowę) w porównaniu do mieszkania.

  • brak czynszu odprowadzanego do spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej,

Inwestor w przypadku wynajmu długoterminowego nie płaci czynszu, ani opłaty serwisowej.

  • możliwość łatwej relokacji Tiny House,

Tiny House jest w pełni mobilny, co sprawia, że istnieje możliwość łatwej relokacji z campusu do campusu. Docelowo takie możliwości będą możliwe nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

Jakie mamy plany?

Docelowo planujemy otwarcie campusów także w innych krajach europejskich, które będą umożliwiały polskim inwestorom na uzyskiwanie dochodu pasywnego w euro. Obecnie prowadzimy rozmowy z partnerami w Belgii oraz Niemczech. Nazsym celem jest zapewnienie inwestorom możliwości łatwej relokacji Tiny Houses nie tylko na terenie całej Polski, ale także na terenie całej Europy.

W celu uzyskania szczegółowej oferty inwestycyjnej – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 605 059 622 lub pod adresem mail: kontakt@tinyhousecompany.pl

About Tiny House Company

Tiny House Company jest pierwszym w Polsce producentem specjalizującym się w Tiny Houses. Cały proces produkcyjny realizowany jest w kraju, z wykorzystaniem najlepszych na rynku technologii w dziedzinie oszczędzania przestrzeni, ekologii, a także konsumpcji energii. Jako pierwsza i jedyna firma w Europie oferuje możliwości inwestowania w Tiny Houses i uzyskiwania pasywnego dochodu z ich wynajmu w specjalnie przeznaczonych do tego campusach na terenie całej Polski.