Malutki z wielkimi możliwościami – Tiny House.


Swoboda, nieskrępowanie, możliwość wyrażania siebie, mobilność, brak przywiązania do jednego miejsca i poczucie bezpieczeństwa. O czym mowa? O wolności. To słowo wraca do nas jak bumerang w każdym wieku i epoce. Jest wciąż żywe w polityce, sferze ekonomii, a przede wszystkim – naszym domu. Czy w wielkomiejskim pędzie możemy zatem zaznać prawdziwej wolności? Nie być skrępowanym przez ciążący na nas przez 30 lat kredyt hipoteczny? Móc zmieniać pracę bez konieczności bycia postrzeganym jako koczownik i ciągłego życia na walizkach? Tak. I właśnie to wszystko daje Nam Malutki Dom. Malutki z wielkimi możliwościami – Tiny House.

Bezpieczny, ekonomiczny i ekologiczny

Zapewne teraz zastanawiasz się czym jest Tiny House…  Zatem zaspokójmy Twoją ciekawość. To niewielki całoroczny domek, który równie dobrze może posłużyć Ci za biuro, czy lokal usługowy. To dom – szyty na miarę Twoich potrzeb. Choć Tiny House ma zaledwie 15-20 m2, to zapewniamy – ta przestrzeń w zupełności Ci wystarczy. Dzięki poradom naszych architektów i wizualizacjom, dowiesz się, jak zagospodarować tę niewielką powierzchnię, aby sprostała Twoim oczekiwaniom. Pomysłowi niewielkiego domu przyświecają trzy idee.
Po pierwsze ma być bezpieczny. Po drugie – tani w utrzymaniu. A po trzecie – ekologiczny.

Społeczność Tiny House – amerykańskie korzenie

Ruch Tiny House mówiąc najprościej, jest ruchem społecznym, w którym ludzie decydują się zmniejszać przestrzeń, w której żyją. Typowy amerykański dom ma około 2600 stóp kwadratowych (ok. 242 m2), podczas gdy  małe domy „tiny house” mają  między 100 a 400 stóp kwadratowych (od 9 m2 do 35 m2). Tiny House budowane są w różnych kształtach, rozmiarach i formach. Ich głównym celem jest umożliwienie prostszego życia w mniejszej i bardziej wydajnej przestrzeni.

Ludzie łączą się w tej społeczności z wielu powodów. Do głównych jednak należą problemy środowiskowe, finansowe oraz pragnienie posiadanie większej ilości czasu i swobody. Dla większości Amerykanów 1/3 do 1/2 ich dochodu przeznaczana jest na opłacenie wynajmu lub kredytu za dom, nie wspominając o takich kosztach jak rachunki, wyżywienie oraz edukacja dzieci. Reasumując, przekłada się to na fakt, że 76% Amerykanów żyje od wypłaty do wypłaty.

Tiny House

Dla kogo Tiny House?

Tiny House to rozwiązanie dla osób, które nie chcą wiązać się kredytem na 30 lat, które wiedzą czego chcą od życia i mają jasno określone cele. To klucz do bycia samowystarczalnym i proekologicznym. Mobilny dom daje nam, to czego oczekujemy. Swobodę. Bo sęk w tym, aby  dom był dla nas, a nie my dla niego. Co więcej, Tiny House to szansa dla tych, którzy chcą inwestować na rynku nieruchomości, jednak blokadą są dla nich koszty. Mały dom to inwestycja, która prócz niewielkiego wkładu, ma ogromne szanse na przyniesienie szybkiego zwrotu ze sporą nawiązką.

Co więcej, obecnie rynek mieszkań w Polsce jest „trudnym rynkiem”. Problemem nie jest tylko wynajęcie odpowiedniego lokalu, ale kiedy już chcemy zamieszkać na swoim, odbijamy się od ściany. Okazuje się, że ceny mieszkań i domów są zbyt wysokie, a banki nie zawsze są skore do udzielenia nam kredytu hipotecznego. Jeśli już uda nam się wziąć kredyt, przyjmujemy na siebie zobowiązanie na połowę naszego życia. A jak wiemy, koleje życia niekiedy lubią płatać nam dotkliwe figle…

Co zyskuję dzięki Tiny House?

Każdy z nas ma inne potrzeby i inne wyobrażenia ich realizacji. Postawienie na Tiny House jest przede wszystkim korzyścią dla Twojego portfela. Koszt zakupu tej ruchomej, bądź co bądź, nieruchomości, jest kilkukrotnie niższy niż cena zakupu mieszkania, czy domu. Planując swoje wydatki, nie sposób pominąć także kosztów utrzymania. Tiny House, odpowiednio zaprojektowany, może być samowystarczalny. Odpowiednie źródła poboru energii i wody, spowodują, że zapomnisz o wysokim rachunkach za czynsz. Co więcej, niewielki dom wymusza na nas racjonalizm przy zakupie nowych rzeczy, czy nawet ubrań. Zanim po coś sięgniesz – zastanowisz się, czy aby na pewno jest Ci to potrzebne i odpowiesz sobie na pytanie: gdzie to zmieścisz. Dodatkowym atutem, który nie sposób tu pominąć, jest możliwość łatwego przemieszczania się wraz ze swoim dorobkiem, np. w poszukiwaniu pracy w innym mieście.

Take the challenge!

Jeśli masz rodzinę i uważasz, że jedynie duże gabaryty i kubatura zapewnią Ci komfort – podejmij wyzwanie i daj się przekonać, że może być inaczej. W Tiny House, w zależności od rozmiaru, może mieszkać od 1 do 6 osób. Niemożliwe? To słowo już możesz wykreślić ze swojego słownika. Udowodnimy Ci, że to nie przestrzeń rzutuje na „wystarczalność” domu. Chodzi o funkcjonalność, pomysł i nieskrępowane poczucie wolności.

Tiny House

Przekładając to nasz rodzimy grunt…

Jako przedsiębiorstwo, jesteśmy pionierami w budowie Tiny House w Polsce. Oprócz tworzenia, mamy jeszcze jeden cel – zbudowanie świadomej społeczności Tiny House w naszym rodzinnym kraju. Każdy naród wykazuje swoje potrzeby i historycznie wykształcone zachowania. Choć oczywiście, nie można tego generalizować. Utarło się jednak, że lubimy być autonomiczni, wolni i samowystarczalni. Cenimy sobie funkcjonalność i otaczającą nas naturę. Za granicą jesteśmy postrzegani jako kreatywni i uporządkowani pracownicy, zaś w kontaktach społecznych – zaskakujemy gościnnością.

Zaskoczmy i tym razem 🙂 Zbudujmy własny ruch Tiny House! Bo z pewnością Nas na to stać.

Masz pytanie? Napisz do Nas!

 

 

 

About Tiny House Company

Tiny House Company jest pierwszym w Polsce producentem specjalizującym się w Tiny Houses. Cały proces produkcyjny realizowany jest w kraju, z wykorzystaniem najlepszych na rynku technologii w dziedzinie oszczędzania przestrzeni, ekologii, a także konsumpcji energii. Jako pierwsza i jedyna firma w Europie oferuje możliwości inwestowania w Tiny Houses i uzyskiwania pasywnego dochodu z ich wynajmu w specjalnie przeznaczonych do tego campusach na terenie całej Polski.